Kommenteeri

#vaimseltvormis

Oktoober on vaimse tervise teadvustamise kuu. Nii nagu iga päev võiks olla sõbrapäev või tänupüha, mida vaid kord aastas tähistatakse, võiksime ka igal päeval olla teadlikud oma vaimsest tervisest! 
Vaimne tervis on heaoluseisund, milles saab avalduda inimese potentsiaal. Tänu vaimsele tervisele on meil võimalik kogeda, mida me tegelikult suudame, kuidas iseennast ja oma suhteid juhtida, et luua aina enam seda elu, mis on meie jaoks tõeliselt tähenduslik. Heaolu ei ole tänapäeval sugugi seotud enam baasvajaduste ega materiaalsete vajaduste rahuldamisega, vaid aina enam iseendaks olemisega, Inimeseks olemisega. 


Carl Rogers, USA psühholoog, ütleb, et depressiooni põhjus on selles, et tänapäeval on ülimalt raske iseendaks jääda. Ümbritseva keskkonna arvamus sunnib inimest saama või saavutama seda, mida inimene üldse ei vaja. 

Iseolemise teelt kõrvale kaldunud inimene on pigem püüdnud elada nende ettekujutuste kohaselt, kuidas teistele meelepäraselt käituda. Ta on peljanud riskida ja katsetada uusi võimalusi, sest  sellega võivad kaasneda vigade tegemine, ebaõnnestumine, sisemine haprus ja abitus. Pidevalt muutuvas keskkonnas hoiab ta kinni oma tõekspidamistest, sest need on tuttavad ja turvalised. 

#vaimseltvormis tähendab inimese võimet märgata oma vajadusi ja igatsusi, võtta vastutus iseenda heaolu eest hoolitsemisel viisil, mis tagab rahulolu, rõõmu ja tähendusliku eneseteostuse sõltumata välistest muutustest, pingetest ja segadusest. See nõuab julgust ja enesejuhtimisoskusi. Julgust sõltumata proovimisega kaasnevatest  vigadest ja valmisolekut tunnistada saadud õppetunde. Enesejuhtimisoskust, mis toetab oma füüsilise tervise ja heaolu, mõtete, emotsioonide, suhete märkamist ning juhtimist.  

Sügis-talv on meil siin imeline aeg tähenduslikeks sisekaemusteks ja iseenda elustiili märkamiseks - kas ma elan oma olemusega harmoonias ja teen valikuid, mis toetavad minu arengut Inimesena?  

Lisa kommentaar

Email again: