Kommenteeri

ÄREVUS JA TEISED SÕNUMITOOJAD

Kui tihti sa tunned, et sinu eluhetked on valitsetud tugevate tunnete poolt? Kui tihti sa vaatad tagasi minevikusündmustele ja tunned kahetsust, et kõik läks nii nagu läks? Kui tihti sa muretsed oma tuleviku pärast olemata kohal praeguses kordumatus loos? 
Tunded on meie sõbrad. Nad soovivad meile head, kuid teevad seda viisil, millega me ei oska tihtipeale midagi peale hakata. Ärevus nimega Mida-teised-minust-arvavad on kohal, kui tahaks ennast sõprade ja uute tuttavate keskel mõnusalt tunda. Sõber Üksildus tuleb külla siis, kui su mõtted iseenda väärtusetusest või mõnest moonutatult tõlgendatud minevikusündmusest on teinud peas juba mitu ringi. 

Tunded kui sõbrad soovivad, et neid märgatakse, aktsepteeritakse ja kuulatakse, sest neil on meile alati midagi olulist öelda. Kui me nende eest põgeneme, neid ignoreerime (st alla surume, eitame) või nendega võitlusesse asume, hakkavad nad kasvama suuremaks, sest siis ühel hetkel on võimatu neid mitte märgata.

Tunded on sõnumitoojad meie rahuldatama vajadustest. Sooviga meid hoida ja kaitsta, tahavad nad olla kindlasti kuulatud. Oma tugevate tunnetega sõbrunedes uuri kõigepealt, mis tema nimi on ehk proovi peatuda (Stopp!), see tunne ära tunda ja nimetada: "sina oled kurbus", "sina oled ärevus", "sina oled viha". Sellises kohtumises saad sa lubada tundel olla ja  uurida tema sõnumit sinu vajadustest, mis on jäänud mingil põhjusel tagaplaanile. Vajad sa puhkust, koosolemist, mõistmist, tähenduslikumat eluviisi, rõõmu, rahu? 

Tunnete märkamises, aktsepteerimises ja kuulamises suurenevad meie võimalused teha valikuid, mis vastavad meie hinge igatsustele ning selle kaudu saame luua oma ellu aina enam tähenduslikku tegelikkust. 

Lisa kommentaar

Email again: